Lokalsi i napływowi

Czytajmy książki, które jak najlepsze lekarstwo są w stanie doskonale wszystkim poprawić humor. Jeżeli ktoś ma gorszy dzień, to koniecznie powinien zobaczyć, czy przypadkiem w jakiejś pozycji nie znajdzie dla siebie odpowiedniej motywacji, dzięki której świat będzie można obserwować przez różowe okulary. Może ktoś nie wierzy w to, że książki są w stanie poprawić humor. Tak jest i wystarczy tylko w to uwierzyć. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia ze sprawdzonymi autorami. Do takich twórców należy Małgorzata Gutowska – Adamczyk, która zaprasza do czytania “Nieznajoma. Osiedle Sielanka“.

Nowa seria

Jeżeli chodzi o doskonałe książki obyczajowe, gdzie można znaleźć również nutkę romansu, to Małgorzata Gutowska – Adamczyk jest prawdziwą liderką. Jej książki to prawdziwe mistrzostwo świata, które zawsze rozchwytywane jest przez wielu czytelników. Autorka już od wielu lat znajduje się na rynku czytelniczym, a jej kolejne premiery książek zawsze wyczekiwane są przez liczne grono jej fanów do którego stale dołączają nowe osoby. Małgorzata Gutowska – Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Ciekawostką jest fakt, że przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Teraz głównie jest autorką książek, historykiem, scenarzystką filmową oraz dziennikarką.  “Nieznajoma. Osiedle Sielanka” to pierwszy tom nowej serii, którą naprawdę warto poznać.

Nowi na osiedlu

Sielanka to było do tej pory spokojne osiedle mieszkaniowe na obrzeżach Warszawy, gdzie każdy każdego znał. Od pewnego czasu zaczęły tu powstawać nowe apartamentowce i zaczęli się sprowadzać do nich ludzie. Lokalsi, czyli ludzie mieszkający już od dawna na Sielance, nie akceptują nowych ludzi, którzy zburzyli ich spokój. Beata, osiedlowa fryzjerka, doskonale wie wszystko i kto przeciwko komu knuje. Nie ma się jednak czemu dziwić. W końcu to w jej salonie dochodzi do zawiązywania wszystkich spisków. Jest jeszcze Maria, emerytowana nauczycielka, która chciałaby tak samo wszystko doskonale wiedzieć. Duży Rycho, który z powodu zakrzepicy musi spacerować przez sześć godzin dziennie jest menelem. Ale to właśnie on wie najlepiej wszystko co się dzieje i ma na wszystko oko. Dorównuje mu Profesorowa, która niczym szwajcarski zegarek zawsze regularnie wyprowadza swoje psy. Pomiędzy starymi są również nowi mieszkańcy, którzy próbują dogadać się z lokalsami. Jak im to wychodzi? Tego dowiemy się już z książki.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31